TOGG Nerede Şarj Edilir?

TOGG Nerede Şarj Edilir?

TOGG Nerede Şarj Edilir?

TOGG Nerede Şarj Edilir?

Ecobox Şarj, TOGG için Ankara şarj istasyonu hizmetleri sunuyor. Ülkemizin yerli ve milli otomobili TOGG, çevre dostu ve kullanımı kolay olması gibi birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. SUV, hatchback ve sedan gibi çeşitli tiplerinde üretilen TOGG, 5 farklı modelden oluşuyor. Yüksek teknolojik özelliklerle donatılan yerli otomobil, sürücülere konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Kullanıcı dostu olan yerli otomobil, hız ve menzil gibi özellikleriyle de yüksek performans sergiliyor. Gelişmiş sürüş yardımcı sistemleri, otonom sürüş özellikleri, dijital gösterge panelleri ve bağlantı özelliklerinden oluşan TOGG, kolayca şarj edilebiliyor. TOGG hem ev ve iş yerleri gibi alanlarda hem de ticari amaçlı olarak kurulan istasyonlarda şarj edilebiliyor. Ecobox Şarj tarafından hazırlanan Ankara şarj istasyonu haritası listesine bakarak TOGG’un nerelerde şarj edileceğini öğrenebilirsiniz.

TOGG Şarj Etme Sistemleri Nelerdir?

TOGG şarj etme sistemleri 2’ye ayrılıyor. Bu sistemler şunlardır:

AC (Alternatif Akım) Şarj Sistemleri

Genel olarak alternatif akım şarj sistemleri, iş yeri ve evlerdeki halihazırdaki elektrik tesisatlarıyla uyumlu çalışıyor. Günlük kullanım ve şehir için sürüşlerde ideal olan AC şarj sistemlerinin özellikleri şunlardır;

 • Kolay kuruluyor
 • Evdeki standart prizlerle çok uyumludur
 • Yatırım maliyeti düşüktür
 • Mobil uygulamadan kolayca kontrol edilebiliyor
 • Bireysel kullanım için çok uygundur
 • Kullanıcılarına pratik ve akıllı şarj deneyimi sunuyor

DC (Doğru Akım) Şarj Sistemleri

Ankara şarj istasyonu çeşitleri arasında yer alan DC, TOGG ve diğer elektrikli araçların daha hızlı şarj edilmesini sağlıyor. DC şarj sistemleri, otoban ve ticari işletmelerde genellikle yer alıyor. DC şarj sistemlerinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Hızlı şarj eder
 • Uzun yolculuklar için çok idealdir
 • Büyük kapasiteye sahip bataryalar için idealdir

DC şarj sistemleri, AC akımını direkt DC akımına çevirmektedir. Çevrilen DC akımını TOGG’un bataryasına direkt göndermektedir. DC şarj sistemleri, AC’ye kıyasla daha güçlü kaynaktan besleniyor. Çoğunluk bu şarj sistemi, ticari amaç için kuruluyor. Restoranlar, akaryakıt istasyonları, oteller ve AVM gibi halka açık yerlerde kurulmaktadır.

DC şarj sistemleri, bataryayı yaklaşık 30 dakika içerisinde %80’e kadar dolduruyor. Bundan dolayı halka açık yerlerde çok hızlı yayılan bir sistemdir.

TOGG Şarj Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

TOGG şarj edilirken dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Şarj cihazı ve kablonun düzenli olarak bakımı yapılmalıdır.
 • TOGG’un bataryası düzenli olarak kontrol edilmeli gerek duyulduğunda yetkili servise gösterilmelidir.
 • Şarj uygulamalarından yararlanılarak şarj süreçleri optimize olmalıdır.

TOGG’un şarj süresi, batarya kapasitesine göre farklılık göstermektedir. Örneğin; yaklaşık 300 km’lik bir menzil, 24 saatte prize takılı şarj kablosuyla doluyor. Yüksek performansa sahip şarj istasyonlarında 30 dakikadan daha kısa zamanda TOGG’un bataryası şarj ediliyor. Duvara monte edilebilen şarj istasyonlarındaysa 3 ya da 6 saatte batarya şarj edilmektedir. TOGG’un kilometre başına harcanan enerji fiyatı hem kullanım dinamikleri hem de alışkanlıklarına göre değişiyor. Ancak TOGG’un pil sağlığı için kesinlikle sürekli şarj edilmemesi gerekiyor. Özellikle bataryası her zaman tam olsun diye sürekli şarjda tutulmalıdır. Bataryası bittiğinde doldurulması daha sağlıklıdır. Ecobox Şarj ile iletişime geçerek Ankara şarj istasyonu haritası hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

TOGG şarj etme noktalarıyla ilgili sıkça sorulan sorularla cevapları şu şekildedir:

 1. TOGG Evden Şarj Olur mu?

TOGG, 11 kW’lık AC şarj ünitesiyle evde ortalama 5 saatte şarj olabiliyor.

 1. TOGG Kaç Saatte Şarj Edilir?

TOGG, AC tipi duvar şarj cihazlarıyla 3 ya da 6 saatte şarj oluyor.

 1. TOGG Güneş Paneli ile Şarj Edilir mi?

TOGG, yenilebilir enerji kaynaklarından olan güneş paneliyle de şarj edilebiliyor.