Şarj İstasyon Fiyatları 2024

 • Anasayfa
 • Şarj İstasyon Fiyatları 2024

Şarj İstasyon Fiyatları 2024

Şarj İstasyon Fiyatları 2024

Ankara şarj istasyonu kapsamında hizmet veren Ecobox Şarj, elektrikli araçlara ihtiyaç duyduğu enerjiyi veriyor. Elektrikli araç şarj modülleri sayesinde PHEV ve BEV türündeki araçlar daha kolay kullanılabiliyor. Elektrikli araç şarj istasyonlarının AC ve DC şeklinde farklı çeşitleri vardır.

Elektrikli şarj istasyonları, elektrikli araçlara uygun yapıdaki konnektörlerden oluşuyor. Oto şarj istasyonu şeklinde isimlendirilen araç şarj üniteleri genel olarak hızlı şarj teknolojileriyle çalışmaktadır. İstasyonlardan elektrikli araç bataryalarına ihtiyaç duydukları miktarlarda elektrik enerjisi aktarımı yapılır.

Firmamız konut projesinden tutunda açık otoparklara kadar birçok yere elektrikli şarj istasyonu kuruyor. Şarj istasyonu tarafından elektrikli araç bataryalarına gönderilen anlık enerji miktarlarında farklılıklar vardır. Bundan dolayı elektrikli araç istasyonu ve elektrikli araçların akım değerlerine bakmak gerekiyor. Çünkü akım değerlerinde farklılıklar vardır.

 

Şarj İstasyon Tarifelerimiz İçin Tıklayın!

Ankara Şarj İstasyonlarımız İçin Tıklayın!

 

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Modelleri

 

Elektrikli araç şarj istasyonu modelleri; duvar, ev ve mobil tipi olmak üzere üç farklı seçenekten oluşuyor. Elektrikli araç şarj istasyonları;

 1. Konnektör,
 2. Kontrol paneli,
 3. Ağırlık,
 4. Kullanıcı arayüzü boyutları,
 5. Kablo uzunluğu gibi farklı farklı özelliklerden oluşuyor.

Elektrikli araç şarj istasyonu seçiminde öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi gerekiyor. Seçeneklerin fazla olması seçimi zorlaştıran en önemli unsurdur. Duvar tipindeki elektrikli araç şarj istasyonu modelleri, trifaze ve monofaze şeklinde iki farklı seçenekten oluşuyor. Bu elektrikli araç şarj istasyonları, her araç tipine uygun şekilde tasarlanmıştır. Firmamız tarafından doğru şekilde montajlanarak kullanıma açılıyor.

Duvar tipi elektrikli araç şarj istasyonları, büyük sitelerde yer alan otoparklara kuruluyor. Bu elektrikli araç şarj istasyonları hem dokunmatik hem de akıllı ekranlara sahiptir. Aynı zamanda elektrikli araç şarj istasyonları, elektrik sayacı eklentileriyle de kullanılabiliyorlar.

Kullanımı tamamen kullanıcılarının inisiyatifindedir. Elektrikli araç şarj istasyonlarına ait elektrik sayacı, güvenli ve kontrollü kullanım süreciyle de dikkat çekiyor. Elektrikli şarj istasyonları, model açısından çok zengindir. Elektrikli araç kullanıcıları şarj istasyonlarını seçerken şu noktaları da mutlaka dikkate almalıdır;

 1. Araç bataryası,
 2. Şarj süresi,
 3. İstasyonların kullanım şekilleri,
 4. Konnektör süreci,

Elektrikli araç şarj istasyonu, bireysel kullanıma uygun modellerden de oluşuyor. Bu modeller taşınabilir olarak tasarlanmıştır. Elektrikli şarj istasyonlarında taşınabilir modeller, portatiftir. Şarj istasyonlarının portatif olması mobil taşınabilir olmalarını sağlıyor. Ayrıca elektrikli şarj istasyonları, minimal şekilde tasarlanmıştır. Araçlarda kolayca taşınarak her yerde prize takılarak çalıştırılabilirler. Şehir şebekesindeki AC akımını DC akımına dönüştürürler. Bu da her yerde kullanılmalarını sağlıyor. Aynı çalışma şekli, ev tipi şarj istasyonları içinde geçerlidir.

 

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Nasıl Kullanılır?

 

Elektrikli şarj istasyonu kullanımı için öncelikle montaj işleminin yapılması gerekiyor. Şarj istasyonlarında elektrikli araçların şarjı kolayca doldurulabilir. Elektrikli araç şarj üniteleri sayesinde araçların bataryaları elektrik enerjisiyle doldurulur. İstasyonların kullanımı çok basittir. Firmamız kullanım konusunda da müşterilerine bilgi veriyor.

Şarj dolum süreci araçtan araca farklılık gösteriyor. DC tipi elektrikli araç şarj istasyonlarında hızlı şekilde şarj doldurulur. Akıllı telefonlardan enerji aktarım hızları, batarya durumu ve çıkış gücü de kolayca kontrol edilebilir. Şarj istasyonlarında yer alan konnektör, elektrikli araçların ön kısımlarına ya da yakıt deposunun yanındaki sokete yerleştirilmelidir. Bu yerleştirilen sokete ile konnektörün uyumlu olması da çok önemlidir.

 

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Fiyatları

 

Elektrikli araç şarj istasyonları fiyatları birkaç noktaya göre değişiyor. Fiyatları etkileyen noktaları şöyle sıralayabiliriz;

 1. Konnektör tipi,
 2. Şebeke türü,
 3. Marka,
 4. Kapasite,
 5. Hızlı şarj özelliği,
 6. Gösterge tipi,

Elektrikli araç şarj istasyonlarının özellikleri arttıkça fiyatları da artıyor. Ankara şarj istasyonu fiyatları için Ecobox Şarj ile iletişime geçebilirsiniz.