Elektrikli Araç İstasyonu Haritası

 • Anasayfa
 • Elektrikli Araç İstasyonu Haritası

Elektrikli Araç İstasyonu Haritası

Elektrikli Araç İstasyonu Haritası

Ecobox Şarj, uzman ekibiyle Ankara şarj istasyonu haritası kapsamında hizmetler sunuyor. Elektrikli araç şarj istasyonu haritası tüm dünya ve Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da genişliyor.

Günümüzde Türkiye’de 2000 kadar elektrikli araç şarj istasyonu kuruldu. Ankara’nın da birçok yerinde şarj istasyonları kurulmuştur. Bu kurulan elektrikli araç şarj istasyonları aktif şekilde kullanılıyor.

Aynı zamanda ev, iş yeri gibi özel alanlar içinde şarj istasyonları kurulumu gerçekleştiriliyor. Firmamız hem ortak kullanıma açık alanlar hem de kişilere özel uygun fiyatlı çözümler sunuluyor. Yönetmeliklere uygun olarak kaliteli çözümler geliştiriliyor. Profesyonel hizmet anlayışı kapsamında elektrikli araç şarj istasyonları kısa sürede kuruluyor.

AC ve DC şarj istasyonu seçeneklerinden hangisi uygunsa onun kurulumu gerçekleşmektedir. Uzun yolculuklarda en uygun güzergahlara şarj istasyonları kurularak elektrikli araçların şarjla ilgili sorunlarının önüne geçilmiş oluyor. Gelişen teknolojiye uygun olarak elektrikli araç şarj istasyonu kurulumları yapılıyor.

 

Elektrikli Araç İstasyonu Haritası Nedir?

 

Türkiye genelinde Ankara şarj istasyonu haritası genişliğine bakıldığında 2. sırada olduğu görülüyor. Ancak elektrikli araç kullanımının günden güne daha çok artmasına bağlı olarak şarj istasyonuna da aynı oranda ihtiyaç artacak. Ankara’da şarj istasyonlarının gösterildiği haritaya bakıldığında belirli rotalar üzerinde yer aldığı görülüyor. Bu belirli rotaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Şehir içi yollar,
 • Alışveriş merkezleri,
 • Otoyollar,

Ecobox Şarj, özellikle işletme amaçlı olarak elektrikli araç şarj istasyonu açmak isteyenlere rehberlik hizmeti de veriyor. Tamamlamaları gereken evraklar başta olmak üzere tüm resmi süreçlerde yardımcı oluyor. Bireysel olarak istasyon kurdurmak isteyenlere de aynı şekilde rehberlik yapılıyor. Cihazların kullanımı başta olmak üzere tüm teknik destekte yardımcı olunuyor.

Elektrikli araç şarj istasyonu haritası bir sistem üzerinden çalışıyor. Bu sistem sayesinde elektrikli araç sahipleri kolayca yakınlarındaki istasyonlara ulaşabiliyor. Elektrikli araç istasyonu haritası, kullanıcılara şu bilgileri veriyor;

 • Konum,
 • İstasyonların çalışma durumları,
 • Şarj fiyatları,
 • İstasyon türü,

Harita tarafından sunulan konum bilgisi sayesinde elektrikli araç kullanıcıları hemen istasyonların olduğu yeri bulur. Elektrikli araç şarj istasyonlarının çalışıp çalışmadığı ya da arızalı olup olmadığı konusunda da bilgi verilmektedir. Bu sayede sürücüler zaman kaybı yaşamadan elektrikli araç şarj istasyonu olan alanlara yönelir. Elektrikli araçların şarj istasyonu haritaları aynı zamanda fiyat konusunda da bilgi veriyor. Elektrikli araçların şarj ücret politikaları hakkında detaylı bilgiye haritadan ulaşabilirsiniz. Haritada şarj istasyonlarının türleri hakkında da bilgi veriliyor. Şarj istasyonlarının şu türleri hakkında bilgi veriliyor;

 • Yavaş şarj
 • Hızlı şarj,
 • Süper hızlı şarj,

 

Elektrikli Araç İstasyonu Haritasına Nasıl Ulaşılır?

 

Ankara şarj istasyon haritası, elektrikli araç sahiplerinin işini çok kolaylaştırıyor. Elektrikli araç şarj sistemleri haritaları sayesinde hem uzun yolculuklar hem de günlük seyahatler daha planlı hale gelir. Bu haritalara şu yöntemlerle ulaşılır;

 • Navigasyon sistemleri,
 • Mobil uygulamalar,
 • Web siteleri,

Otomobil navigasyon sistemlerinden bazıları yakınlarda yer alan şarj istasyonlarına kolayca ulaşım için yerlerini otomatik gösteriyor. Bu özelliği kullanabilmek için araç içi ekranının ya da telefonların kontrol edilmesi gerekiyor. Ecobox Şarj tarafından sunulan mobil uygulamalar sayesinde de şarj istasyonlarının haritalarına ulaşabilirsiniz. Uygulamalar telefona indirilerek kolayca şarj istasyonuna erişim sağlanabilir.

Web sitemiz üzerinden Ankara’daki elektrikli araç şarj istasyon noktalarına harita üzerinden ulaşabilirsiniz. Web sitesinde yer alan halka açık şarj istasyonlarına bakarak hızlıca istasyonun olduğu alanlara yönelebilirsiniz. Elektrik enerjisi altyapısına uygun olarak oluşturulan şarj istasyonları, haberleşme altyapılarına da sahiptir. Haritada belirtilen şarj istasyonları, ticari amaçlı olarak kurulmuşlardır.

Petrol ofislerindeki gibi para karşılığında elektrikli araçların bataryaları elektrik enerjisiyle doldurulur. Şu an için Ankara’da yaklaşık olarak 320 şarj istasyonu bulunuyor. Bu şarj istasyonları sayesinde elektrikli araçların şarjın bitmesiyle bağlantılı olarak yolda kalma sorununun önüne geçiliyor. Ecobox Şarj ile iletişime geçerek elektrikli araç istasyon haritası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Elektrikli araç istasyonu haritası ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları şöyle sıralanabilir:

 

 1. Elektrikli Araç İstasyon Haritasında İstasyonun Türü Hakkında Bilgi Veriliyor mu?

Elektrikli araç istasyon haritası sayesinde istasyonun AC mi DC mi olduğuyla ilgili bilgi sahibi olunabilir.

 

 1. Elektrikli Araç İstasyon Haritasının En Önemli Avantajı Nedir?

Şarj istasyonlarının konumu başta olmak üzere birçok konu hakkında detaylı bilgi verir.

 

 1. Elektrikli Araç İstasyonlarının Akaryakıt İstasyonlarından Farkı Nedir?

Elektrikli araç istasyonları akaryakıt istasyonlarından farklı olarak elektrik enerjisini araca kabloyla dolduruyor. Akaryakıt istasyonlarında dolum işlemi, pompayla yapılıyor.