22 KW Şarj İstasyonu Ne Kadar Sürede Şarj Eder

 • Anasayfa
 • 22 KW Şarj İstasyonu Ne Kadar Sürede Şarj Eder

22 KW Şarj İstasyonu Ne Kadar Sürede Şarj Eder

22 KW Şarj İstasyonu Ne Kadar Sürede Şarj Eder

Ecobox Şarj, elektrikli araçlar için Ankara şarj istasyonu kurulumu gerçekleştiriyor. Firmamız tarafından kaliteli, uzun ömürlü şarj istasyonları kurulumları yapılıyor. 22 KW şarj istasyonu, akıllı ve güvenilir bir sistemden oluşuyor. Kullanımı kolay olan bu şarj istasyonlarını ihtiyaçlarınıza uygun olarak istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Elektrikli araç şarj istasyonları, araç sahibine hem maddi hem de zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. Yüksek kalitede üretilen şarj istasyonları, estetik duruşuyla da dikkat çekiyor. İşlevselliği ön planda olan 22 KW şarj istasyonları, her hava koşuluna da dayanıklı olarak tasarlanıyor.

 

22 KW Şarj İstasyonu Özellikleri

 

Ankara şarj istasyonu, Avrupa standartlarına uygun olarak üretiliyor. Her hava koşuluna uygun olarak üretilen şarj istasyonları, birinci sınıf bakır ve dayanıklı termal plastik malzemeden imal ediliyor. IP65 su geçirmezlik özelliğe sahip olan cihaz, -25°C-50 °C’ye kadar çalışabiliyor. İç, dış fark etmeksizin tüm mekanlarda çalışabiliyor.

22 KW şarj istasyonu, LED ekrana sahiptir. Bu sayede amperaj, oturum süresi, şarj voltajı ve güç tüketimi gerçek zamanlı şekilde izlenebiliyor. 22 KW elektrikli araç şarj istasyonu; otopark, iş yeri ve eve çok rahat kurulabilir. Basit şekilde tasarlanan elektrikli araç şarj istasyonlarının diğer özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Basit şekilde araca takılıp aracın elektrikli enerjiyle dolmasını sağlar,
 • Şarj süresi, şarj gerilimi, şarj gücü, şarj amperajı ve arızalar kolayca sistem üzerinden görüntülenebilir.
 • Kompakt tasarıma sahip olduğu için bakım ve nakliye gibi işlemler kolayca gerçekleştirilir.
 • Voltaj koruma, akım koruma, kısa devre koruma, DC koruma, düşük voltaj koruma ve kaçak koruma gibi güvenlik sistemlerinden oluşuyor.
 • Süper ekranı sayesinde cihazla ilgili tüm bilgileri kontrol edebilirsiniz.
 • Kullanıcılar fişli ya da prizli şekildeki diledikleri cihazlara ulaşabilirler.
 • Darbelere karşıda çok dayanıklıdır.

 

22 KW Şarj İstasyonu Nasıl Kullanılır?

 

22 KW’lık elektrikli araç şarj istasyonu fişi öncelikle prize takılır. Şarj akımının ayarlanabilmesi için “APMS” butonuna basılır. Şarj başlangıç zamanının programlanabilmesi için “TIME” butonuna basılarak ekrana yansıyan parametrelere bakılır. Burada kullanıcı istediği parametrelere ulaştıktan sonra fişi aracın şarj bağlantı noktasının konumlandığı yere takar. LED hem yanıyor hem de sönüyorsa şarj dolmaya başlar.

22 KW şarj istasyonları, her araç modeline uygun tasarlanırlar. Bu sebeple şarj işlemi kesinlikle araca zarar vermez. Ecobox Şarj, şarj istasyonlarının kurulumu, kullanımı ve bakımına dair tüm aşamalarda müşterilerinin yanındadır. 22 KW elektrikli araç şarj istasyonları, ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlatıyor.

 

22 KW Şarj İstasyonu Şarjını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 

Ankara şarj istasyonu, çevre dostudur. Elektrikli araçların kısa sürede şarj ihtiyacını dolduran bu 22 KW’lık şarj cihazları kurulmadan önce alanın uygun olup olmadığına bakılır.

22 KW’lık elektrikli araç şarj aletleri 3 fazlı elektrik kaynağına ihtiyaç duyulur. Bu sebeple 22 KW şarj istasyonu almayı düşünenler mutlaka elektrik kaynağını 3 faza yükseltmelidir. 22 KW elektrikli araç şarj süresini etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bu faktörler arasında şarj cihazının yaşı ve boyutu yer alıyor. Aynı zamanda şarj cihazının türü de şarjın dolma süresini etkiliyor.

22 KW’lık elektrikli aracın şarj etme süresini etkileyen en önemli etken, elektrikli aracın sahip olduğu bataryadır. Örneğin, 22 KW’lık elektrikli şarj istasyonu 90 kWh’lık bataryadan oluşan aracı %100 oranında şarj edebilmek için şu hesaplama yapılması gerekiyor;

(90kWh*%100) ÷ 22 kW=4 saatte şarj eder.

Yukarıdaki şarj süresi, şarj cihazının türüyle bağlantılıdır. Aynı zamanda elektrikli aracın aküsünün boyutu da bataryası gibi şarj süresini etkiliyor. Elektrikli araç şarj istasyonundaki 22 KW, bataryaya saatte aktarılabilecek enerji miktarını ifade ediyor. Diğer bir ifadeyle şarj gücüdür. Ecobox Şarj ile iletişime geçerek 22 KW’lık Ankara eşarj istasyonu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

22 KW’lık şarj istasyonları ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını şöyle sıralayabiliriz:

 

 1. 22 KW AC Şarj Kapasitesi Ne Demek?

AC tipli elektrikli araç şarj istasyonlarındaki 22 KW’lık enerji çıkışını ifade ediyor.

 

 1. 22 KW Şarj İstasyonları Kaç Amperdir?

22 KW’lık şarj istasyonları, 32 Amperdir.

 

 1. 22 KW Şarj İstasyonu Ne Kadar Elektrik Harcar?

22 KW AC şarj istasyonu ortalama 250 TL’lik elektrik harcıyor.